30 marca 2020 13:45 | Aktualności

Drodzy uczniowie i rodzice!

Zgodnie z  rozporządzeniem  MEN z 20.03.2020 r. od  25 marca  do 10 kwietnia 2020r.na terenie całego kraju realizowane jest  tzw. zdalne nauczanie.Rada Pedagogiczna podjęła decyzje dotyczące zdalnego nauczania odpowiadające realiom naszego środowiska.  Przesyłam je Wam do zapoznania się:

1.Każdy nauczyciel został zobowiązany do zweryfikowania swoich planów pracy i dostosowania ich do nauczania na odległość. Realizowane jedynie będą podstawowe treści programowe, które będą zrozumiałe dla Was i możliwe do samodzielnego opanowania podczas nauki w domu z realną pomocą Rodziców i wirtualnym wsparciem nauczycieli.

2.Nauczyciele realizują ilość godzin zgodnie ze swoim planem lekcji na dany dzień.

3.Podstawowym medium zdalnego nauczania, kontaktu między nauczycielem, uczniem i jego rodzicami jest  strona www szkoły, poczta elektroniczna (prywatna lub utworzona specjalnie na potrzeby nauczania), grupy klasowe na portalach i komunikatorach społecznościowych, telefony nauczyciela i uczniów, o ile przystąpi do tego całą klasą i nauczyciel dobrowolnie wyrazi zgodę na udostępnienie swego adresu e-mailowego czy numeru telefonu uczniom.

4. Treści nauczania wysyłane do Was powinny być dostosowane do  realiów samodzielnej pracy oraz do możliwości technicznych jakimi dysponujecie.

6. Przesyłanie materiałów pomiędzy 25 marca 2020r. a 8 kwietnia 2020r. odbędzie się zgodnie z planem na dane dni. O terminie odesłania do sprawdzenia prac zleconych przez nauczyciela decyduje nauczyciel przedmiotu. Dla uczniów, którzy szybciej wykonują od innych powierzone tematy do realizacji i nudzą się, nauczyciel może przesyłać zadania dodatkowe (dla chętnych) przez  umówioną z klasą drogą elektroniczną. Zadania te mogą być oceniane dodatkowo. O tym nauczyciel powiadamia uczniów wcześniej.

7.Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dostosowane zostają  treści nauczania. Jeżeli będzie wskazana pomoc ze strony nauczyciela to proszę o bezpośredni kontakt rodzica lub Wasz z danym nauczycielem umówionymi przez wszystkie strony środkami łączności.

8.Nauczyciel/wychowawca/ służy Wam radą, pomocą poprzez konsultacje indywidualne drogą telefoniczną lub elektroniczną. Proszę o zapoznanie się ze sposobami, formami kontaktu zaproponowanymi przez nauczycieli/ wychowawców/, dniami i czasem, kiedy pozostają Oni do Waszej dyspozycji.

9.Korzystajcie z podsyłanych przez nauczycieli linków do  dostępnych platform edukacyjnych i stron internetowych, w tym polecanych przez MEN i Centralną oraz Okręgową Komisję Egzaminacyjną(proszę nie płacić za dostęp do stron www, gdzie wymagana jest jakakolwiek opłata przelewem czy smsem!!!)

10. W ramach zajęć wychowania fizycznego, religii, plastyki, godziny wychowawczej bierzcie aktywny udział w ćwiczeniach z wybranymi trenerami personalnymi, oglądajcie filmy niosące określone wartości, bawcie sięz wykorzystaniem stronek www w samodzielne wykonywanie prac plastycznych, których  jest ogrom w Internecie. Podobne zajęcia proponować będzie również świetlica szkolna. Zapraszamy wszystkich do urozmaicania zdalnej nauki poprzez ćwiczenia ruchowe i zabawę plastyczną czy muzyczną.

11. Zajęcia korekcyjne, rewalidacyjne, logopedyczne, wychowania do życia w rodzinie realizowane będą również drogą zdalną. Dotrą do konkretnych uczniów propozycje ćwiczeń w domu możliwymi narzędziami z wykorzystaniem stron www do nieskomplikowanych zabaw intelektualnych, językowych czy ruchowych wykonanych samemu lub z pomocą rodziców. W przypadku zajęć z wdż zachęcamy do dyskusji z rodzicami na wszystkie nurtujące Was problemy wieku dorastania. Wykorzystajcie ten czas, że rodzice są tyle czasu z Wami na poznanie siebie od nowa!

13. W przypadku jakichkolwiek problemów pierwszy kontakt do wychowawcy, następnie do nauczyciela przedmiotu, w przypadkach nagłych, trudnych do dyrektora szkoły.

PS. Z racji zaostrzenia przez władze RP zasad przebywania w miejscach proszę Was abyście przestrzegali obowiązujących w tym czasie  nakazów i zakazów. Pamiętajcie przy tym wszystkim o bezpieczeństwie w sieci!

Dziękuję za uwagę.Życzę zdrowia i tylko zdrowia. Pozdrawiam.

Zofia Bordzio - dyrektor szkoły